Чорногорська м'ясна чорба

Цей рецепт вважається одним з найдавніших у регіоні, і його корені можна простежити до часів Османської імперії, де чорба була поширеним видом супу. Суп знаходить своє місце на столах національних свят, обрядів, а також є популярним вибором для буденного харчування.

З часом він зазнав впливів різних культур, що призвело до численних варіацій рецепту. Наприклад, в деяких варіантах додають рис, картофель або навіть макарони. Однак основні інгредієнти та способи приготування залишилися відносно незмінними.

Інгредієнти:

  • вода - 2 л
  • свинина - 300 г
  • картопля - 4 шт
  • морква - 1 шт
  • цибуля - 1 шт
  • вершкове масло - 30 г
  • вершки 10% - 1 л
  • борошно - 1 ст. л.
  • сіль, перець - за смаком

Приготування:

  1. Наливаємо воду в каструлю та ставимо на плиту. Овочі будемо додавати в гарячу або навіть киплячу воду. Це потрібно для зменшення часу приготування, що збереже корисні властивості інгредієнтів.
  2. Усі тверді інгредієнти нарізаємо гарними кубиками. Так як блендером ми збиватимемо не весь суп, а тільки його частину. А красиво нарізані овочі формуватимуть естетичний вигляд чорби.
  3. Висипаємо картоплю у гарячу воду. Мені довелося відлити трохи води. Тому що потрібне місце для інших інгредієнтів. Якщо у вас каструля більшого об'єму, воду можете не відливати. Заважаємо чорбу, накриваємо кришкою і залишаємо варитися.
  4. Тим часом у сковороду кладемо шматочок вершкового масла та обсмажуємо м'ясо під кришкою 3-4 хвилини. Потім солимо м'ясо. Можна трохи поперчити. І смажимо далі м'ясо до золотистої скоринки.
  5. У кого немає блендера - у приготуванні цієї чорби його можна замінити виделкою та ситечком. Тому що варені овочі можна буде без проблем подрібнити за допомогою них. Важливо нарізати м'ясо, обрізавши весь жир та жилки. У кого немає блендера - у приготуванні цієї чорби його можна замінити виделкою та ситечком. Тому що варені овочі можна буде без проблем подрібнити за допомогою них. Важливо нарізати м'ясо, обрізавши весь жир та жилки. Обсмажені м'ясо та моркву додаємо в нашу каструлю.
  6. На тій же сковороді обсмажуємо цибулю. Далі викладаємо його в окрему тарілку. До цибулі з каструлі викладаємо частину звареної картоплі та моркви для подальшого подрібнення блендером (або за допомогою вилки та ситечка).
  7. На вершковому маслі обсмажуємо столову ложку борошна до золотистого кольору. Наливаю в сковороду з обсмаженим борошном 150 г вершків. Все добре перемішуємо до однорідної маси.
  8. І так ми отримуємо в окремій тарілці частину вареної картоплі та моркви, обсмажену цибулю та обсмажену муку з вершками. Додаємо до цього бульйон із каструлі — приблизно один ополоник. Перемішуємо блендером до одержання однорідної маси. Або ж вручну розім'яти все вилкою і далі перетерти через ситечко. Отриману суміш додаємо в нашу каструлю. Все добре перемішуємо. Пробуємо. Якщо потрібно – підсолюємо.
  9. Виливаємо залишок наших вершків - 50 г. Перемішуємо ще раз. Зменшуємо рівень підігріву плити і залишаємо готуватися із вершками ще на 3 хвилини. Подаємо чорбу порційно гарячою або теплою.